Prezes odpowiada

0

 

Wasza telewizja przez 21 godzin nadaje program TVN. Nie boicie się że wasz program będzie tylko dodatkiem? Nie boicie się że widzowie będą się irytować przerywaniem programu TVN waszymi produkcjami? 

Tomasz Buganik: TVN u nas to świetny pomysł, bo na terenie powiatów lubańskiego, bolesławieckiego, zgorzeleckiego, lwóweckiego dotychczas nie był dostępny drogą naziemną i widzowie są z tej nowości bardzo zadowoleni. My zaś w swoich pasmach nie oferujemy im byle czego, tylko codzienny magazyn informacyjny z newsami z całego regionu i własne programy cykliczne m.in. o historii i kulturze tych powiatów. Na tych terenach praktycznie nie ma dostępu do Telewizji Wrocław i my wypełniamy tę lukę. Zmarginalizowania nie ma ponieważ cały czas na ekranie telewizora jest logo Łużyce, a bez programu Łużyce nie byłoby TVN, tak więc marka TV Łużyce jest obecna na antenie przez 24 godziny a TVN tylko przez 21,5 godziny.

Lubaniacy bali się przejęcia ich stacji, dawnego Studia S przez bolesławieckich inwestorów. Głosy krytyczne mówią o zmarginalizowaniu tematyki lubańskiej w telewizji.

Tomasz Buganik: Kto tak twierdzi widocznie nas nie ogląda. Zwiększamy ilość informacji spoza Lubania i to oczywiste, że pokazujemy Bolesławiec. Warto pamiętać, że nasi widzowie są też w Gryfowie, Nowogrodźcu, czy Zgorzelcu lub Siekierczynie – materiały z tych miast i okolicznych miejscowości też nieustannie pojawiają się na antenie. Ostatnio, dzięki współpracy z Telewizją Bogatynia w naszym magazynie są nawet newsy z tego miasta. Warto podkreślić, że robimy program regionalny, a Lubań jest częścią Łużyc i programu Łużyce.

Ciągle jednak nie ma was w sieciach kablowych w Bolesławcu czy Zgorzelcu. Pojawicie się tam?

Tomasz Buganik: Obecnie jesteśmy w sieciach kablowych w Lubaniu, Gryfowie i Zawidowie.
Pojawienie się naszego programu w sieciach kablowych w Bolesławcu i Zgorzelcu jest nieuniknione, można dodać jeszcze Trzebień, Nowogrodziec, Świętoszów, Węgliniec, czy Pieńsk i Ruszów – prawo nakazuje właścicielom tych sieci włączenie nas do oferty. Na razie tego nie zrobili, ale to kwestia czasu. 

Dodaj Komentarz