Ożywi Concordię

0

Zabytkowe budynki dawnej Concordii staną się jesiennym centrum sztuki. Dwudziestoletni Grzegorz Roman postanowił sam zorganizować cykl imprez. – Jestem nadpobudliwy, więc muszę coś robić – mówi.

 

Grzegorz Roman postanowił ożywić Concordię sztuką. 

 

Projekt ,,Ona i On” to pomysł, który ma zainicjować cykl działań artystycznych podkreślającą inicjacyjną role jesieni. Ona i On to zakrywają dyskretnie ciała, odsłaniają dyskretnie dusze. To pretekst i zaczyn tego co będzie się działo.” – tak Grzegorz Roman ze stowarzyszenia Via Sudetica zaczął opis swojego pomysłu. Urzędników to nie oczarowało i miejski ośrodek kultury w projekt nie wszedł. Grzegorz postanowił więc sam znaleźć pieniądze i zrobić wszystko przy pomocy życzliwości i zaangażowania innych. Udało mu się bezpłatnie dostać dostęp do pomieszczeń dawnego zakładu i tam, w produkcyjnych halach i na wyładunkowej rampie, ma zaistnieć sztuka różnego kalibru.

W październiku i listopadzie na terenie dawnej Concordii w Bolesławcu w piątki pojawi się teatr, muzyka, sztuki plastyczne i fotografia.

– Happeningi, spektakle teatralne, wystawy i koncerty mają pokazać co ciekawego dzieje się w naszym mieście i dać ludziom szansę podzielenia się tym, co tworzą – mówi organizator.

Grzegorz wierzy w to, że w Bolesławcu znajdzie się publiczność dla jego projektu. Cały projekt chce zrealizować za 100 złotych pozyskanych od sponsorów.

17 października Kinga Pokojowy i Grzegorz Roman pokażą spektakl ,,Sceny łóżkowe” a potem rozpocznie się wystawa ósemki bolesławieckich fotografów: Kamili Staniszewskiej, Marty Wysockiej, Barbary Bednarowicz, Agnieszki Kryspin, Wiktorii Majchrzak, Sławka Głowackiego, Grzegorza Matoryna i Grzegorza Sidorowicza. Wystawa ma wyglądać jak na kartonowe miasto ze zdjęciami w oknach bloków i ulicami imienia każdego z fotografów.

Kamila Staniszewska pokaże na wystawie swoje fotografie zrobione  w starej fabryce.

 

24 października odbędzie się wystawa fotografii, malarstwa i rzeźby  Martyny Woźnicy, Martyny Sidorowicz i Wojtka Hertmana.

31 października wystawa rzeźby i rysunku Barbary Bednarowicz, Justyny Turek, Katarzyny Kłopotem, Edyty Orlińskiej i Jagody Siegień. Wystawa odbywa się w świetle świec i przy muzyce kwartetu smyczkowego z Bolesławieckiej Szkoły Muzycznej.

7 listopada wystawa malarstwa Mirosławy Bednarowicz, Doroty Stuczyńskiej oraz poezja Barbary Pankowskiej. W trakcie zagra zespól jazzowy z wokalistką Anną Szają. Zakończeniem cyklu będzie happeningiem młodzieży z Bolesławca. Spektakl tańca współczesnego teatru z Zielonej Góry wraz z  trzydniowymi warsztatami tańca.

Wstęp na wszystkie imprezy będzie bezpłatny a każda z nich rozpocznie się o godzinie 18. Patronat nad imprezą objęła Telewizja ŁUŻYCE. Relacje z kolejnych spotkań w Concordii można będzie obejrzeć m.in. w programie Winda Kulturalna.

 

FOT. FOTOPESTKA.PL

Dodaj Komentarz