Pożar na Warszawskiej

0

21 osób straciło dach nad głową. To skutek pożaru, który w czwartek wieczorem wybuchł w starej kamienicy przy ulicy Warszawskiej w Bolesławcu. Materiał Wideo.

 

ZOBACZ WIDEO

W kamienicy jest osiem mieszkań. Trzy spaliły się doszczętnie. Pożar wybuchł na pierwszym pietrze, w mieszkaniu należącym do kobiety, która znosiła znalezione na śmietnikach kartony, ubrania i stare meble. Przez stertę śmieci ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. – Pierwsze zastępy przyjechały na miejsce kiedy dym wydobywał się już z trzech mieszkań – mówi kpt. Janusz Gabryś z PSP w Bolesławcu. – Sprawdziliśmy dokładnie, czy w budynku nie ma ludzi.

Większość lokatorów była wtedy w mieszkaniach. Policja ewakuowała jedenaście osób, reszta wyszła z budynku o własnych siłach z wyjątkiem mężczyzny, który nieświadomy zagrożenia został wyprowadzony przez strażaków i z objawami zaczadzenia zawieziony do szpitala na obserwację.

Nie wiadomo, czy przyczyną pożaru było podpalenie, przypadkowe zaprószenie ognia, czy może iskra z wadliwej instalacji elektrycznej. Najprawdopodobniej konstrukcja budynku została naruszona. – To musi zbadać policja z pomocą strażaków – mówi kpt. Gabryś. – Stropy zbada nadzór budowlany, bo mogą być uszkodzone gdyż ogień z pierwszego piętra przedostał się przez podłogę na wyższą kondygnację.

Lokatorzy nie mogą wrócić do domów. Budynek należy do Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, który szuka dla poszkodowanych lokatorów mieszkań zastępczych.

Dodaj Komentarz