Mistrz ze Zgorzelca

0

W dniach od 18 do 22 marca w Zawierciu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. Do zawodów tych zakwalifikowali się zawodnicy ze Zgorzeleckiego Klubu Bokserskiego : Krystian Huczko i Dawid Soćko.

Krystian Huczko po trzech bezdyskusyjnych zwycięstwach (w półfinale pokonał ubiegłorocznego Mistrza Polski w wadze piórkowej- Tomasza
Michelusa z Sokoła Piła) – dostał się do finału. Pojedynek finałowy rozstrzygnął na swoją korzyść zawodnik z Hetmana Białystok – Krystian
Sielawa i Krystian Huczko zdobył tym samym tytuł Wicemistrza Polski Juniorów na 2009 rok.

Dawid Soćko po zwycięstwie w eliminacjach nad Konradem Pipałą (06 Kleofas Katowice) dostał się do ćwierćfinału . W walce o medal nie sprostał zawodnikowi Startu Włocławek. Zdobył piąte miejsce w Polsce.

TEKST I FOTO: ZGORZELECKI KLUB BOKSERSKI