Twardy w walce z Chrobrym

0

W niedzielę o godzinie 15 na stadionie w Nowogrodźcu szlagier ligi okręgowej  – pojedynek między Chrobrym Nowogrodziec a Twardym Świętoszów.
Piłkarzy z Nowogrodźca (wicelidera tabeli) czeka trudne zadanie bo Twardy udanie zainaugurował rundę wiosenną. Wojskowi wygrali na boisku w Parowej 4:1 z jedenastką Łużyc Lubań.

Jesienią Twardy zremisował w Lubaniu 1:1. Podopieczni porucznika Jakuba Wołyńskiego zrewanżowali się więc rywalom za stratę dwóch punktów w inaugurującej sezon 2008/2009 kolejce.

Tym razem na dobrze utrzymanej po zimie murawie w Parowej wojskowi przez 90 minut gry narzucali swoje warunki gry. Mieli zdecydowaną przewagę nad graczami z Lubania i mogli ją udokumentować jeszcze większą różnicą bramkową. Niestety, wojskowym zabrakło skuteczności pod bramką gości. Ale w końcu piłkarze Twardego wysoko pokonali niewygodnego rywala, z którym jesienią męczyli się w Lubaniu. Zespół Łużyc nie zwykł wysoko przegrywać spotkań. Jesienią dał sobie strzelić cztery bramki tylko drużynie z Kowar. Jednak piłkarze z Lubania w meczu z Olimpią byli bliscy uzyskania remisu strzelając gospodarzom trzy gole.

– Wynik inauguracyjnego meczu cieszy, a gra – mam nadzieję, że będzie lepsza. Mamy w drużynie czterech nowych zawodników. Powoli się zgrywamy. Wierzę, że jak piłkarze jeszcze lepiej będą się rozumieli na boisku, efekty gry będą jeszcze lepsze. – powiedział po meczu z Łużycami grający trener wojskowych porucznik Jakub Wołyński.
Przed spotkaniem w Nowogrodźcu wojskowi są bojowo nastawieni:
– Nastroje przed meczem są bojowe. Nie mamy nic do stracenia. To rywale muszą walczyć o zwycięstwo, aby zniwelować stratę pięciu punktów. My mamy robić swoje, czyli grać to co założyliśmy przed sezonem: grać swoje i przede wszystkim czerpać z tego radość. My nie musimy wygrywać za wszelką cenę. Nie czujemy żadnej presji wyniku. Mamy ciekawą grupę piłkarzy, którzy chcą razem coś osiągnąć – stwierdził przed pojedynkiem lidera z wiceliderem trener Wołyński.

RELACJĘ Z MECZU ZNAJDZIESZ TUTAJ

INFORMACJA I FOTO: 10. Brygada Kawalerii Pancernej

WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH ZNAJDZIESZ TUTAJ

Dodaj Komentarz