W dziesiątce najlepszych

0

Dużym sukcesem sportowym zakończył się start rackeltonistów TOP Bolesławiec w Mistrzostwach Świata Par Deblowych. W zawodach uczestniczyła trójka reprezentantów klubu: Jacek Szubert, Krzysztof Samonek oraz Norbert Stolicki. Krzysztof i Norbert grali wspólnie, Jacek występował w parze z wrocławianinem – Rafałem Rykowskim. Te dwie pary były jedynymi reprezentującymi Polskę. Inne krajowe deble były zbyt nisko w rankingu światowym, by zakwalifikować się do mistrzostw.

Mistrzostwa świata odbyły się w Pradze w dniach od 3 do 5 kwietnia. W zawodach uczestniczyło 25 najlepszych par na świecie (klasyfikacja ze światowego rankingu). Polskę reprezentowały tylko dwa zespoły: mistrzowie Polski – zawodnicy TOP Bolesławiec: Norbert Stolicki i Krzysztof Samonek oraz debel Jacek Szubert i Rafał Rykowski. Bardzo dobrze spisali się wszyscy zawodnicy TOP choć do wielkiego sukcesu zabrakło troszkę szczęścia.
Para Samonek/Stolicki zajęła 9 miejsce na świecie i gdyby nie przegrany mecz w drugiej rundzie z aktualnymi mistrzami świata finami Ronkko/Karkkainen (tylko 6 punktami!) to  byliby wicemistrzami świata. Wszystkie pozostałe mecze wygrali bowiem zdecydowanie.

Lepiej poszło drugiej parze z Polski – duetowi Szubert/ Rykowski, którzy zajęli ostatecznie 6 miejsce na świecie przegrywając w ćwierćfinale z późniejszymi mistrzami świata, parą fińską… Ronkko/Karkkainen. Sukcesy zawodników TOP potwierdzają, że mamy w Bolesławcu zawodników na światowym poziomie, pomimo faktu braku w naszym mieście sal treningowych do tenisa ziemnego oraz squasha.

TEKST I ZDJĘCIA: Andrzej ŻUREK/TOP BOLESŁAWIEC

 

Dodaj Komentarz