Drugi hotel w centrum miasta

0

Pod koniec ubiegłego roku, magistrat wystawił do przetargu i sprzedał działkę na Palcu Popiełuszki, tuż obok aquaparku Orka. Za dokładnie 0,3688 hektara inwestor zapłacił nieco ponad półtora miliona złotych. Na placu stanie hotel. Do końca przyszłego roku hotel ma być gotowy.

Inwestor, bolesławiecka spółka „IBIS BOLESŁAWIEC” – reprezentowana przez Radosława Naskręta i Jakuba Cieślę – planuje budowę hotelu z sześćdziesięcioma pokojami, restauracją, kręgielnią, salami konferencyjnymi. Hotel dołączy do grupy marki Ibis Styles, która w 24 krajach ma 320 hoteli. Bolesławiecki hotel dołączy też do Grupy Orbis. Trochę to skomplikowane, ale aby w niełatwym wszak czasie skutecznie konkurować, trzeba trzymać z największymi. Hotel wybudowany będzie bliżej ulicy Asnyka.
Działające w pobliżu miasta i w samym Bolesławcu strefy ekonomiczne szukają miejsc noclegowych dla swoich pracowników i zapraszanych gości. Bliskość autostrady też z pewnością przyczyni się do zapełnienia pokoi. Wystrój hotelu ma być stylizowany na regionalny, ze szczególnym naciskiem na bolesławiecką ceramikę i miejscową kulturę i tradycyjne przysmaki. To magnes dla turystów. Hotel Ibis włączony będzie do ogólnoświatowej sieci rezerwacji miejsc. Najprawdopodobniej obiekt gotowy będzie pod koniec 2018 roku.
Ibis z pewnością będzie mocną konkurencją dla hotelu w galerii handlowej, nieopodal. Ten hotel ma 28 pokoi dla 60 osób. Pracuje w nim osiem osób. Szybko okaże się kto lepszy, a może oba pękać będą w szwach. W czasie święta ceramiki na pewno.
DSCF5105
A co z lodowiskiem? Zostaje. Trzeba je będzie tylko przesunąć o jakieś sześć metrów.
(IP)
FOT. www.e-hotelarz.pl

Dodaj Komentarz