Akcja „Znicz 2018”

0

W ostatnich dniach, w całym kraju policja pilnowała porządku publicznego szczególnie w pobliżu cmentarzy. Tak było także w powiecie bolesławieckim. „Akcja znicz 2018” przebiegła dość spokojnie.

————————————————————————–

KPP Lubań

Akcja „Znicz 2018” – Lubań

Podczas akcji „Znicz 2018″ policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przypominali i uświadamiali kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki.

Od 31 października do 4 listopada funkcjonariusze przeprowadzili 106 kontroli drogowych, ujawniając 50 kierujących niestosujących się do przepisów ruchu drogowego. Mimo licznych działań i kontroli znalazło się 3 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

W ciągu 5 dni na drogach powiatu lubańskiego doszło do jednego wypadku drogowego, gdzie pokrzywdzoną była rowerzystka, oraz do 8 kolizji.

Ponadto w ciągu minionych dni policjanci przeprowadzili 141 różnego rodzaju interwencji, podczas których wylegitymowano 361 osób, oraz zatrzymano 3 osoby poszukiwane.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze oraz noszeniu przez pieszych elementów odblaskowych umieszczonych w sposób widoczny dla kierujących. Podróżujmy z rozwagą i zgodnie z przepisami.

Dodaj Komentarz