Lubań dla Niepodległej

0
 W Lubaniu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbędzie się szereg wydarzeń i uroczystości. Zaczynają się już w piątek o godz. 10.30 pod lubańskim ratuszem.

PROGRAM OBCHODÓW:

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński oraz Starosta Lubański Walery Czarnecki zapraszają mieszkańców do udziału w wydarzeniach w mieście.

11.11.2018
godz.11.45 – zbiórka przy kurhanie Józefa Piłsudskiego, złożenie kwiatów
godz.12.00 – Msza Święta w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w intencji Ojczyzny
godz.17.00 – Akademia z okazji Święta Niepodległości, w trakcie której przewidziano wręczenie odznaczeń, wyróżnień oraz aktów mianowania na kolejne stopnie służbowe funkcjonariuszom Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu oraz wręczenie nagród laureatom konkursów z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowanych pod patronatem Burmistrza

„Lubań dla Niepodległej” – widowisko muzyczne z okazji 100, rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości z udziałem:Lubańskiej Orkiestry Reprezentacyjnej, nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Lubaniu oraz lubańskich zespołów folklorystycznych

noresize (1)

noresize

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

4.11.2018 godz. 17.00 – Kawiarenka Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu
Spektakl „Kobieta – rakieta” rzecz o Aleksandrze Piłsudskiej w wykonaniu aktorów teatru im. Cypriana Kamila w Jeleniej Górze.

7.11.2018 godz.17.00 – Aula Szkoły Muzycznej w Lubaniu
Wieczornica z koncertem „Lubań dla Niepodległej” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu oraz uczniów Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Lubaniu.

9.11.2018 godz.10.30 – II Lubańska Gra Uliczna pod hasłem „Operacja Niepodległość” organizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu. Start: Komenda Główna – Tret

10.11.2018 godz. 15.00 – Plac Feliksa Netza przy Ratuszu
Inscenizacja historyczna pt. „Powrót Józefa Piłsudskiego do Warszawy” przygotowana przez Muzeum Regionalne w Lubaniu.

10.11.2018 godz.16.00 – Sala Ślubów Ratusz
Wieczornica pt.”Dziś – jutro – pojutrze. A co z wczoraj…?” – spektakl teatralno-muzyczny oddający hołd bohaterom walczącym o niepodległą Polskę w wykonaniu harcerzy oraz rozstrzygnięcie konkursu literackiego ” List do Niepodległej”.

Dodaj Komentarz