(info: KWP / KMP we Wrocławiu)
Działania policjantów w związku z zabezpieczeniem niedzielnych zgromadzeń, skutkowały zapewnieniem bezpieczeństwa ich uczestnikom. We wrocławskim marszu udział wzięło około 9 tys. osób. Nie doszło do zbiorowego naruszenia ładu i porządku publicznego, ale odnotowano incydent w związku z którym poszkodowane zostały dwie osoby i funkcjonariusz. 6 osób zostało zatrzymanych a blisko 250 wylegitymowano. Policjanci, analizując materiały zgromadzone podczas zabezpieczenia, ujawnili kolejne osoby naruszające prawo. Poniżej publikujemy ich wizerunki.
11 listopada 2018 roku duża ilość policjantów czuwała nad bezpieczeństwem mieszkańców i wszystkich osób biorących udział w zgromadzeniach oraz marszu. Ulicami miasta przeszło około 9 tys. osób i dzięki działaniom policjantów zabezpieczających marsz, nie doszło do zbiorowego naruszenia ładu i porządku publicznego. Nie doszło też do bezpośredniej konfrontacji uczestników różnych zgromadzeń. Cały czas policjanci byli też w bezpośrednim kontakcie z obserwatorami z ramienia urzędu miasta.
Podczas przemarszu odnotowano jeden incydent. Z kilkutysięcznego tłumu zostały rzucone race i inne przedmioty. Jeden z nich zranił dwie osoby i funkcjonariusza Policji. Na szczęście obrażenia nie były groźne.
Na wrocławskim rynku obserwator z ramienia urzędu miasta podjął decyzję o rozwiązaniu zgromadzenia. Wbrew przekazywanym przez prezydenta informacjom, obserwatorowi podczas przekazywania informacji, towarzyszyli policjanci. Bezpieczeństwo obserwatora nie było zagrożone w żadnym momencie. Po rozwiązaniu przez urząd miasta zgromadzenia, część jego uczestników opuściła miejsce zgromadzenia, a wobec pozostałych policjanci podjęli czynności w kierunku ustalenia ich danych personalnych. Łącznie funkcjonariusze wylegitymowali blisko 250 osób. Wobec tych, którzy nie zastosowali się do polecenia rozejścia, będą kierowane do sądu materiały w związku z wykroczeniem. Dotyczy to również organizatorów zgromadzenia.
Podczas marszu policjanci ujawnili też dwa transparenty z zakazanymi treściami i zatrzymali w tej sprawie 6 podejrzewanych o popełnienie przestępstwa z art. 256 Kodeksu Karnego.
Kolejne godziny analiz materiałów zarejestrowanych podczas przebiegu zgromadzenia, doprowadziły do ustaleń wizerunków osób podejrzewanych o zachowania niezgodne z prawem.
Jednocześnie wrocławscy policjanci zwracają się prośbą do osób,
które posiadają wiedzę mogącą przyczynić się do ich identyfikacji,
o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu policji Wrocław – Stare Miasto
pod nr tel. 71 359 26 00, 71 340 31 31 lub 71 340 43 90.
Dalsze czynności prowadzą nadal funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.
Źródło: KWP / KMP we Wrocławiu
———————————————————————————-
Aktualizacja: 14.11.2018 r.
Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, działając intensywnie w sprawie naruszeń prawa podczas zgromadzeń 11 listopada 2018 roku, wytypowali kolejne osoby podejrzewane. Poniżej publikujemy ich wizerunki. AKTUALIZACJA.
Wrocławscy policjanci zwracają się prośbą do osób, które posiadają wiedzę mogącą przyczynić
się do identyfikacji osób podejrzewanych o zachowania niezgodne z prawem,
o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu policji Wrocław – Stare Miasto
pod nr tel. 71 359 26 00, 71 340 31 31 lub 71 340 43 90.
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
nadal prowadzą czynności w tej sprawie.
asp. szt. Łukasz Dutkowiak