Poszukiwani przez wrocławskich policjantów. Aktualizacja 14.11.2018

0

(info: KWP / KMP we Wrocławiu)

Działania policjantów w związku z zabezpieczeniem niedzielnych zgromadzeń, skutkowały zapewnieniem bezpieczeństwa ich uczestnikom. We wrocławskim marszu udział wzięło około 9 tys. osób. Nie doszło do zbiorowego naruszenia ładu i porządku publicznego, ale odnotowano incydent w związku z którym poszkodowane zostały dwie osoby i funkcjonariusz. 6 osób zostało zatrzymanych a blisko 250 wylegitymowano. Policjanci, analizując materiały zgromadzone podczas zabezpieczenia, ujawnili kolejne osoby naruszające prawo. Poniżej publikujemy ich wizerunki.

marsz 11 list wizerunek 1 marsz 11 list wizerunek 2.1 marsz 11 list wizerunek 2.2 marsz 11 list wizerunek 3 marsz 11 list wizerunek 4

11 listopada 2018 roku duża ilość policjantów czuwała nad bezpieczeństwem mieszkańców i wszystkich osób biorących udział w zgromadzeniach oraz marszu. Ulicami miasta przeszło około 9 tys. osób i dzięki działaniom policjantów zabezpieczających marsz, nie doszło do zbiorowego naruszenia ładu i porządku publicznego. Nie doszło też do bezpośredniej konfrontacji uczestników różnych zgromadzeń. Cały czas policjanci byli też w bezpośrednim kontakcie z obserwatorami z ramienia urzędu miasta.

Podczas przemarszu odnotowano jeden incydent. Z kilkutysięcznego tłumu zostały rzucone race i inne przedmioty. Jeden z nich zranił dwie osoby i funkcjonariusza Policji. Na szczęście obrażenia nie były groźne.

Na wrocławskim rynku obserwator z ramienia urzędu miasta podjął decyzję o rozwiązaniu zgromadzenia. Wbrew przekazywanym przez prezydenta informacjom, obserwatorowi podczas przekazywania informacji, towarzyszyli policjanci. Bezpieczeństwo obserwatora nie było zagrożone w żadnym momencie. Po rozwiązaniu przez urząd miasta zgromadzenia, część jego uczestników opuściła miejsce zgromadzenia, a wobec pozostałych policjanci podjęli czynności w kierunku ustalenia ich danych personalnych. Łącznie funkcjonariusze wylegitymowali blisko 250 osób. Wobec tych, którzy nie zastosowali się do polecenia rozejścia, będą kierowane do sądu materiały w związku z wykroczeniem. Dotyczy to również organizatorów zgromadzenia.

Podczas marszu policjanci ujawnili też dwa transparenty z zakazanymi treściami i zatrzymali w tej sprawie 6 podejrzewanych o popełnienie przestępstwa z art. 256 Kodeksu Karnego.

Kolejne godziny analiz materiałów zarejestrowanych podczas przebiegu zgromadzenia, doprowadziły do ustaleń wizerunków osób podejrzewanych o zachowania niezgodne z prawem.

Jednocześnie wrocławscy policjanci zwracają się prośbą do osób,
które posiadają wiedzę mogącą przyczynić się do ich identyfikacji,
o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu policji Wrocław – Stare Miasto
pod nr tel. 71 359 26 00, 71 340 31 31 lub 71 340 43 90.

Dalsze czynności prowadzą nadal funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Źródło: KWP / KMP we Wrocławiu

———————————————————————————-

Aktualizacja: 14.11.2018 r. 

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, działając intensywnie w sprawie naruszeń prawa podczas zgromadzeń 11 listopada 2018 roku, wytypowali kolejne osoby podejrzewane. Poniżej publikujemy ich wizerunki. AKTUALIZACJA.

phpThumb_generated_thumbnail (1) phpThumb_generated_thumbnail (2) phpThumb_generated_thumbnail (3) phpThumb_generated_thumbnail (4) phpThumb_generated_thumbnail (5) phpThumb_generated_thumbnail (6) phpThumb_generated_thumbnail (7) phpThumb_generated_thumbnail (8) phpThumb_generated_thumbnail (9) phpThumb_generated_thumbnail (10) phpThumb_generated_thumbnail (11) phpThumb_generated_thumbnail (12) phpThumb_generated_thumbnail (13) phpThumb_generated_thumbnail (14) phpThumb_generated_thumbnail (15)

Wrocławscy policjanci zwracają się prośbą do osób, które posiadają wiedzę mogącą przyczynić
się do identyfikacji osób podejrzewanych o zachowania niezgodne z prawem,
o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu policji Wrocław – Stare Miasto
pod nr tel. 71 359 26 00, 71 340 31 31 lub 71 340 43 90.
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
nadal prowadzą czynności w tej sprawie.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Dodaj Komentarz