Nożownicy złapani

0

8 lutego około godziny 15 operator telefonu 112 otrzymał zgłoszenie o bójce, która ma miejsce w Lwówku Śląskim na ul. Oświęcimskiej. Z relacji osób zgłaszających miało dojść do użycia noża. Dyżurny policji natychmiast we wskazane miejsce skierował patrol. Okazało się że z parku wyszedł zakrwawiony mężczyzna który prosił napotkane przypadkowo osoby o pomoc i wezwanie pogotowia ponieważ został pchnięty nożem.

52486686_1933196860112431_4643773070555742208_n

(foto: FB/Lwówek na sygnale)

W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia pokrzywdzony wyjaśnił, że gdy szedł z kolegą podeszło do nich dwóch przypadkowych mężczyzn, którzy szukając zaczepki zaczęli bić poszkodowanego, po czym jeden z nich ugodził poszkodowanego nożem. Sprawcy uciekli w kierunku miasta.

Na teren miasta skierowano dodatkowo policjantów nieumundurowanych, którzy po chwili zgłosili dyżurnemu zatrzymanie mężczyzn odpowiadających rysopisom. Poszkodowany zaś został opatrzony przez zespół pogotowia ratunkowego. Mężczyzna, mieszkaniec Lwówka Śląskiego posiadał rany podudzia i klatki piersiowej. Został natychmiast przewieziony do szpitala.

Zatrzymani 29 i 32 letni mężczyźni mieszkańcy Lwówka Śląskiego zostali osadzeni w policyjnym areszcie i przekazani do dyspozycji prokuratora. Na wniosek policji i prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanych trzymiesięczny areszt. Zatrzymani byli znani organom ścigania z uwagi na wcześniejsze popełnianie przestępstw. Za popełnione przestępstwo grozi zatrzymanym do 8 lat pozbawienia wolności.

(info: KPP Lwówek Śl.)

Dodaj Komentarz