Pierwszy Memoriał Waldemara Siudy

0

Pierwszy Memoriał Waldemara Siudy

Minął już rok absencji popularnego SIUDYMA przy zielonym stoliku. Brydż jako gra niby ten sam, ale jakże inny bez niego; bez jego entuzjazmu, pozytywnych emocji, woli walki i ducha zwycięstwa.

Przez 25 lat od 1991 roku z inicjatywy i przy wydatnym zaangażowaniu wieloletniego Prezesa Klubu Brydża Sportowego PIAST Lubań Waldemara Siudy organizowaliśmy doroczne Lubańskie Mityngi Brydżowe, cieszące się sporą popularnością, które w 2015 roku przeszły do historii.

Najwyraźniej jednak życie nie znosi próżni.

Niespodziewana, nagła śmierć Waldka przed rokiem wyzwoliła konieczność zorganizowania turnieju upamiętniającego tego nietuzinkowego brydżystę.

Tak tedy w dniu 02 marca 2019 r do Lubańskiego TRETU „zwaliła się lawina” brydżystów z całego Dolnego Śląska (odnotowaliśmy dawno nie notowaną frekwencję 37 par), w większości zawodników grających wcześniej z SIUDYMEM lub też rywalizujących z nim przy zielonym stoliku. Zaznaczyć należy, iż niewątpliwie ta rekordowa od lat frekwencja i tak została znacznie „okrojona” przez „szalejącą „ grypę.

nieublagany_czas__1_,loF0paicrW-Sq72JZpMZorganizowany przy wydatnym wsparciu Starosty Lubańskiego I MEMORIAŁ WALDKA SIUDY został doceniony przez przybyłych brydżystów, którzy nie tylko samą inicjatywę, ale także oprawę turnieju pozytywnie komplementowali. Zauważę tylko, że w holu przed wejściem na salę rozgrywek wywieszona została tablica wspomnień ze zdjęciami Waldka w gronie rodziny i brydżystów, zaś w uroczystości zamknięcia turnieju i rozdania nagród wzięła udział jego żona Barbara – powitana przez wszystkich uczestników zawodów spontaniczną owacją braw na stojąco. W tym czasie na Sali przebywały także dwie ich córki oraz obaj wnukowie.

Chyba tylko z racji faktu, że turniej ten zaliczał się do klasyfikacji GRAND PRIX Dolnego Śląska, osiągnięcie dobrego wyniku poprzedzało satysfakcję z samego udziału w tym MEMORIALE.

nieublagany_czas__2,loF0paicrW-Sq72JZpM

Z kronikarskiego obowiązku zatem podam, że Puchary Starosty Lubańskiego za I ( M. Fechner-B. Jadczak ) i III ( A. Jankowska – T. Struzik ) Miejsce powędrowały do Wrocławia, a za II ( M. Ilnicki- M. Rochowicz ) miejsce do Wałbrzycha. Również IV nagrodzone miejsce zajęła para wałbrzyska – Aleksander Kud – Stanisław Wawszczyk.

nieublagany_czas___9_jpg,loF0paicrW-Sq72JZpM

nieublagany_czas__8_,loF0paicrW-Sq72JZpM

Dla mnie akurat najważniejsza pozostaje satysfakcja z dobrej organizacji i oprawy turnieju oraz udziału w tej imprezie, zmącona niestety niską frekwencją zaledwie 3 par z Lubania, co chwały raczej nam nie przysparza.

Tak czy siak, zgodnie z przyrzeczeniem publicznym, kolejny MEMORIAŁ WALDKA SIUDY na stałe zagości w kalendarzu brydżowym.

(aut. Edward Szafraniec, źródło: powiatluban.pl)

Dodaj Komentarz