Koncert „Opera świętojańska – Muzyka i magia” w Bolesławcu! UWAGA KONKURS!

0

Aktualizacja: z przyczyn od nas niezależnych, koncert został niestety odwołany.

————————————————————————————————————————————-

Koncert „Opera świętojańska – Muzyka i magia” w Bolesławcu! UWAGA KONKURS! 

Koncert odbędzie się w piątek 21 czerwca 2019 roku o godz. 19:00 w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Wspólnie z organizatorami Telewizja Łużyce przygotowała niespodziankę! Dla naszych widzów i fanów na Facebooku mamy trzy podwójne wejściówki na koncert „Opera świętojańska – Muzyka i magia” w Bolesławcu, w Teatrze Starym.

KONKURS:

Podwójne wejściówki otrzymają trzy osoby spośród tych, które na Facebooku pod zaproszeniem na koncert, w komentarzu, napiszą dlaczego to właśnie one powinny otrzymać bezpłatną wejściówkę dla dwóch osób. Trójkę szczęśliwców wylosujemy spośród tych, którzy wezmą udział w konkursie. Zakończenie konkursu w piątek o godzinie 12.00. Imienne wejściówki (za okazaniem dokumentu tożsamości) będą do obioru w Teatrze Starym przed koncertem.

2019-06-21 plakat Opera Swietojanska – Boleslawiec

Bilety w cenie 60 zł do nabycia: Biuro Usług Turystycznych i Artystycznych „PERFEKT” (ul. Sierpnia ’80 nr 7/9, Bolesławiec); Księgarnia Książnica Polska (ul. Rynek 28, Bolesławiec) oraz w Teatrze Starym na godzinę przed koncertem, bilety online: Kupbilecik pod linkiem: https://www.kupbilecik.pl/impreza-36473-grupa.operowa.sonori.ensemble.boleslawiec.html

„Opera Świętojańska”, czyli noc, kiedy muzyka ma niezwykłą moc… Noc Świętojańska zwana wcześniej Nocą Kupały, to święto nie tylko sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie, ale zawierające też pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie. Obchodzone w okresie letniego przesilenia, było świętem jedności, połączenia ognia i wody, urodzaju, miłości i radości, pełnym magii i wróżb. Program koncertu „Opera Świętojańska” obejmuje wyjątkowe arie, duety i ansamble operowe oddające niepowtarzalny nastrój tej wyjątkowej nocy, w której spotykają się żywioły wody i ognia, a szczęście w miłości przynieść ma upragniony kwiat paproci… Wieczór uzupełniają kompozycje o tematyce miłosnej z najsłynniejszych oper i operetek oraz repertuar neapolitański, nie zabraknie także wirtuozowskich popisów pianistycznych, a całość ubarwi słowo wiążące. Wystąpią przed Państwem znakomici artyści – soliści scen operowych i laureaci międzynarodowych konkursów wokalnych z Pragi, Krakowa i Wrocławia. Opera Świętojańska to wieczór pełen muzyki, magii i miłości! Serdecznie zapraszamy!

Sonori_photo_color

Grupa Sonori Ensemble ma na swoim koncie ponad 300 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą. Do ważniejszych osiągnięć należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu.

Więcej informacji o zespole na stronie: www.sonori.pl

 

Dodaj Komentarz