Szanowni Państwo, niestety nasz system nadawczy został uszkodzony przez silny wiatr. Dlatego nie można oglądać programu TV Łużyce za pośrednictwem anteny. Awaria zostanie usunięta najpóźniej do poniedziałku. Przepraszamy za utrudnienia.

Wypożycz zdjęcia

0

 

Zajrzyjmy do swoich rodzinnych albumów – prośba o wypożyczenie zdjęć

Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół zwraca się z prośbą o wypożyczenie zdjęć – rodziców, dziadków, ukazujące rodziny, domy, miasto w pierwszych latach po przyjeździe do Bolesławca z Jugosławii, tuż po II wojnie światowej:
„…Jeśli posiadacie zdjęcia Waszych Rodziców, Dziadków ukazujące pierwsze lata po przyjeździe w okolice Bolesławca, chętnie je wypożyczymy! Udostępnione zdjęcia zeskanujemy i zaprezentujemy na okolicznościowej wystawie podczas tegorocznego Festiwalu Kultury Bałkańskiej, organizowanego w ramach ‘70 rocznicy powrotu Polaków z Bośni’.
W ubiegłych latach prezentowaliśmy zdjęcia z naszych rodzinnych albumów na wystawach towarzyszących Festiwalowi. Były to wystawy organizowane wspólnie z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki i Muzeum Ceramiki w Bolesławcu:
– „Polacy na bośniackiej ziemi”,  wystawie towarzyszyła publikacja – „Polacy na bośniackiej ziemi. Fotograficzne wspomnienia bolesławieckich reemigrantów” /2015/;
– „Z Bośni do Bolesławca. Wspomnienia reemigrantów z Jugosławii” /2014/.

Materiały można przynosić w czasie naszych wtorkowych spotkań, do Centrum Integracji Kulturalnej ‘Orzeł’.

 

Dodaj Komentarz